Wiosna w sieci – źródła inspiracji

 
W tym tygodniu postanowiłam zrobić sobie prezent wiosenny i zebrać w jednym miejscu inspirujące mnie materiały pomocne w nauczaniu dzieci języka angielskiego w temacie: ✿ Wiosna ✿. A wszystko przez to, że zapragnęłam tworzyć banki inspiracyjne podzielone na kategorie, najlepiej z opcją interakcji i współpracy. Myślałam, że będzie mi przeznaczone dłubać w łordpresowych wtyczkach i aktualizować wszystko ręcznie… Aż tu proszę – Eureka! Dane mi było uświadomić sobie pewne cudowne narzędzie (dzięki udziałowi w akcji High 5 W marcu jak w garncu). 

 

padlet.com

Spring
Wstyd się przyznać, ale do niedawna nie miałam pojęcia o istnieniu padletów…  Dzięki wspaniałym językowym blogom oraz prężnie działającym fejsbukowym grupom to się zmieniło i zachwyciłam się jego prostotą i funkcjonalnością. Myślałam, że działa podobnie jak Pinterest – jakże się myliłam! Wszak to tablica interaktywna online, na której można zamieszczać wszelkie media (zdjęcia, tekst, filmy, co tylko sobie wymarzymy)! Jeśli tak jak ja jesteś świeżakiem amatorem padletowej magii, obejrzyj krótki filmik instruktażowy idealny właśnie dla nas!

 

Wiosenne piosenki, wierszyki, gry i zabawy dla dzieci

Chciałam bardzo, by mój inspiracyjny padlet był inspirujący 😉 i funkcjonalny, więc skorzystałam z motywu ‘shelf’, który pozwala podzielić materiały na kategorie. Moje wiosenne półki wyglądają zatem następująco:

1. Pomysły na naukę angielskiego z najlepszych blogów językowych.

2. Pomysły na zabawy multisensoryczne po angielsku.

3. Angielskie piosenki, wierszyki i rymowanki o wiośnie.

4. Angielskie piosenki, programy i zabawy edukacyjne dla nieco starszych dzieci (z językiem migowym w tle).

5. Bajki i zabawy interaktywne na YouTube.

6. Niesztampowe materiały do słuchania.

 

Zapraszam Cię do wspólnego tworzenia 🙂

 

Baaardzo starałam się, by znaleźć jak najwięcej ciekawych i inspirujących źródeł, ale jeśli chcesz coś dołożyć na jedną z półek, zapraszam! To jedna z tych cudownych cech padletów – są interaktywne <3
Zobacz i koniecznie daj znak czy czegoś nie brakuje!

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet

2 thoughts on “Wiosna w sieci inspiracji”

Leave a Reply

Angielskie Bajanie