e-inspiracje – 5 amazing online resources

Wspaniale, że do mnie wpadasz na 9-tą już edycję akcji High5 – przybij piątkę z blogującymi anglistkami! Tym razem opowiemy o tych miejscach w sieci, które inspirują, dostarczają materiałów, pomagają przyśpieszyć naszą pracę.

Angielskie Bajanie jest częścią akcji po raz czwarty – hurra! 🙂

Znajdziecie u mnie 5 różnych źródeł, które pomagają mi w tworzeniu ciekawych materiałów dla moich młodszych i nieco starszych Poliglotów, choć przyznam, że strrrasznie ciężko było mi się zdecydować na zaledwie pięć linków!:

Jestem pewna, że tak jak ja przestudiujesz wszystkie pomysły – a jest ich aż 70, od 14 anglistek – wzdłuż i wszerz, i ułatwią Ci pracę 😉 .

Dive in and have fun!

High 5 przybij piątkę z blogującymi anglistkami

1. A Little Pinch of Perfect

Znacie?

Dla mnie już sama nazwa jest powodem, by tam zajrzeć, cóż poradzę 😉 Trafiłam na nią szukając szablonów do wycięcia, by stworzyć z dziećmi kukiełki z papierowych torebek (do odgrywania bajki Three Little Pigs). To co ukazało się moim oczom przerosło moje oczekiwania… 😉

Wśród niezwykle bogatych zasobów tej strony znajdziecie:

♥ darmowe materiały do druku  – podzielone na kategorie, opisane, i sfotografowane w akcji, 

♥ zabawy i aktywności inspirowane uwielbianymi przez dzieci książkami,

♥ pomysły na Arts&Crafts,

♥ materiały do druku i ciekawe sposoby na naukę treści międzyprzedmiotowych,

♥ inspiracje do wykorzystania jedzenia w kontekście edukacyjnym :P,

♥ materiały i inspiracje na zajęcia okolicznościoweMother’s and Father’s Day, The 4th of July, Easter, Christmas…,

♥ moje ukochane świnki 😉

2. Autodraw

To narzędzie objawiło mi się za sprawą jednego lub dwóch (wybaczcie, nie mogę sobie przypomnieć) blogów: Made by Kate, bądź Full of Ideas.

Jest magiczne! AutoDraw to całkowicie darmowy program do rysowania online (narysowane obrazki – zarówno do pokolorowania, jak i wypełnione kolorem można pobrać, również bez opłat). Dzięki połączeniu systemu uczącemu się (samouczenia maszyn – machine learning) z rysunkami utalentowanych artystów, sztuka rysowania jest osiągalna nawet dla tych, którzy zupełnie nie wierzą w swój talent ;P. Możemy tam narysować niemal każdą rzecz, zwierzę, roślinę, człowieka za pomocą kilku kresek – i stworzyć własne karty obrazkowe lub proste karty pracy. Wszystko widać na filmie:

3. KLIK TIK

Kto zna?

Zajrzałam tam skuszona obietnicą otrzymania linku do darmowych generatorów, a to, co znalazłam okazało się istną skarbnicą darmowych źródeł. Garstka z tego, co można znaleźć na tej stronie to:

generatory różnego rodzaj (generatory do tworzenia kart pracy, kart obrazkowych, komiksów, QR codes, puzzle, platformy do tworzenia gier, plansze z interaktywnymi linkami w ruszających się obrazkach,   interaktywne koło fortuny,  and more, more, more!).

Jestem pewna, że jeśli jeszcze nie spędzacie tam mnóstwa czasu, to po kliknięciu w link, przepadniecie. Wystarczy spojrzeć na ten screen z KLIK TIK:

KLIK TIK

4. Animaker

Podejrzewam, że sporo z Was zna tę platformę do tworzenia animacji, albo jedną z jej odpowiedników (Powtoon, Moovly, Biteable – to tylko trzy z wielu sieciowych propozycji).

Jak chyba wszystkie tego typu programy, Animaker oferuje możliwość stworzenia animacji na podstawie jednego z dostępnych szablonów lub samodzielnie, from scratch. Oprócz grafik możemy korzystać z przejść, zmieniać sposób poruszania się niektórych obiektów, zamieszczać tekst i animować go, nagrywać narrację (voice over), dodawać własny dźwięk (np. muzykę), lub korzystać z biblioteki. W wersji bezpłatnej nie możemy pobrać naszego projektu na dysk w formie filmu – możemy go jedynie udostępnić.

Co można w nim stworzyć?

oczywiście wszelkiego rodzaju prezentacje,

♥ gry,

♥ a nawet krótkie bajeczki, jeśli macie do tego żyłkę 😉

Osobiście uwielbiam tworzyć grafikę i bawić się w tworzenie animacji, dlatego regularnie korzystam z tego właśnie programu 🙂 w tym semestrze planuję z moimi 10/11latkami wykorzystać Animaker do tworzenia projektów (jako zadań dla chętnych) na nasze zajęcia.

Efekty moich prób w pracy z tym programem możecie zobaczyć na kanale YT Angielskiego Bajania. Oto przykłady:

5. Game generators

Cóż mogę powiedzieć, nie odkryję Ameryki 🤦. Dzięki korzystaniu z gier online z młodszymi uczniami otrzymujemy trzy rodzaje zachwytu:

  1. zachwyt spowodowany tym, że nauczyciel pozwala grać w gry na lekcji,
  2. zachwyt spowodowany tym, że uczniowie sami mogą przygotować grę (dla swoich koleżanek i kolegów, belfra lub rodziców…).
  3. zachwyt osobisty, spowodowany tym, że jednocześnie naprawdę utrwalają słownictwo i struktury.

Nie będę owijać w bawełnę… nie jestem w stanie wybrać jednego miejsca 😱 więc wymyśliłam taki myk: chodźcie zobaczyć moje ulubione generatory na padlecie 😀

A kto z Was ostatnio grał w grę przygotowaną przez ucznia / własne dziecię?

 

Biegnij dalej 🙂

O “sieciowych miejscówkach” to już wszystko, ale bardzo ciekawa jestem, o czym piszą pozostałe blogerki! Przyłącz się do lektury i już teraz zobacz, dokąd nas wyślą:


Jeśli uważasz, że informacje zawarte w tym artykule są wartościowe, podziel się nimi ze światem! Możesz korzystać z udostępnionych tu autorskich materiałów – pamiętaj tylko, by podać ich źródło (nazwę portalu oraz link prowadzący do strony). Z góry dziękuję Ci za docenienie naszej pracy 🙂

Na skróty

22 thoughts on “E-inspiracje: My best online resources.”

  1. Uwielbiam A Little Pinch of Perfect!!! Strona warta polecenia dalej jak najbardziej. Auto draw to coś dla mnie bo jestem antytalenciem w rysowaniu 🙂 Animaker i KLIK TIK koniecznie muszę wypróbować!Dziękuję za inspiracje!

    1. Marto, Autodraw jest naprawdę odkryciem roku dla mnie, myślę, że przyda Ci się w pracy 🙂

  2. Animaker <3 Zawsze się zastanawiałam jak Ty robisz te świetne animacje 😀 Będę próbować swoich sił!!!

    1. Paulino, czekam z niecierpliwością na Twoje dzieła, podejrzewam, że zwalą mnie z nóg 😉

Leave a Reply

Angielskie Bajanie