Bajaniowy YouTube: ♪ Listening games ♪

Cudownie, że jesteś!

Dwie słuchanki zgadywanki Farm Animals Listen and Guess czekają na Bajaniowym kanale YouTube. A do nich jak ulał pasują te karty pracy, które możesz pobrać klikając w obrazki.


Jeśli chcesz być na bieżąco z naszymi nagraniami,
zapraszamy do subskrypcji: click!

Listening games: zabawy słuchowe

Jedną z moich ulubionych zabaw (nie tylko) dla przedszkolaków uczących się języków obcych jest gra w rozpoznawanie odgłosów. Jest co najmniej kilka powodów, dla których warto się w nią bawić:

♪ Pobudza wyobraźnię.

♪ Pozwala dzieciom wyzwolić rozsadzającą je energię poprzez ruch.

♪ Rozwija wrażliwość słuchową (słuch muzyczny i tzw. słuch językowy).

♪ Buduje pozytywne nastawienie dzieci do jednego z większych wyzwań w procesie nauki języka – kompetencji rozumienia ze słuchu.

Two Farm Animals listening games

Wsłuchaj się i spróbuj zgadnąć, jakie zwierzęta pochowały się w filmie 🙂 Poniżej zamieszczam linki do dwóch słuchanek zgadywanek, które można wykorzystać w nauce angielskiego do utrwalania nazw zwierząt (farm animals).

Sposoby na zabawę z Listening Games:

  1. słuchamy nagrania, odnajdujemy i wskazujemy właściwe elementy w filmie (jeśil dysponujesz projektorem, możesz dodatkowo urozmaicić naukę bawiąc się w teatrzyk cieni – click!),
  2. odgrywamy całym ciałem zwierzęta, które usłyszymy (magiczna różdżka, która przemienia nas w zwierzęta doda zabawie koloru),
  3. zamykamy oczy i mówimy, co słyszymy (można bawić się w wyścigi),
  4. szybko dotykamy na pobranej z tego wpisu karcie to zwierzę, które słyszymy,
  5. kolorujemy lub w inny sposób zaznaczamy na karcie pobranej z tego wpisu zwierzę, które słyszymy,
  6. wieszamy karty na ścianach lub umieszczamy na podłodze, dzielimy na drużyny, a podczas słuchania, każda drużyna / gracz ma za zadanie umieścić znacznik w swoim kolorze na obrazkach przedstawiających wszystkie zwierzęta z nagrania,
  7. _______________________ – miejsce na Wasze pomysły 🙂

Printable worksheets: click the pic!

Wykorzystaj darmowe materiały do multisensorycznej nauki angielskiego

Propozycje opisane na stronie Angielskie Bajanie oparte są na podejściu multisensorycznym – aby nauka języka angielskiego była dla dziecka okazją do wszechstronnego rozwoju i świetnej zabawy. Nauczyciele mogą wykorzystać je podczas zajęć języka angielskiego w przedszkolu. Rodzice mogą skorzystać z nich w domu podczas zabawy z maluchami. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w tym artykule są wartościowe, podziel się nimi ze światem! Możesz korzystać z udostępnionych tu materiałów – pamiętaj tylko, by podać ich źródło (nazwę portalu Angielskie Bajanie oraz link prowadzący do strony). Z góry dziękuję Ci za docenienie mojej pracy!

 

Więcej o holistycznej i multisensorycznej nauce angielskiego dla dzieci znajdziesz na fejsbuku!

 Polub Angielskieg Bajanie na FB
 Dołącz do grupy Angielskie Bajanie – metodyka nauczania dzieci języków obcych.

 


Do zobaczenia!

2 thoughts on “♪ Farm Animals ♪ YouTube ♪ Listening games & free printables”

Leave a Reply

Angielskie Bajanie