No-Prep Valentine’s Day Ideas!

Walentynkowy Bank Pomysłów

Cudownie, że odwiedzasz mój Walentynkowy bank pomysłów! Być może jesteś już w trakcie omawiania tematu Walentynek z dziećmi, wszystko dokładnie zaplanowane, przygotowane i przepełnione miłością. Aczkolwiek, może nie jest tak różowo, i ‘na wczoraj’ potrzebujesz pomysłów, które łatwo zrealizować? W obu przypadkach zapraszam do buszowania po Playliście i korzystania z mojego gotowego scenariusza na Walentynkowe zajęcia z dziećmi.

Czytaj dalej, a znajdziesz:

💝 pomysły na Walentynki niemal bez przygotowania, z których powstanie scenariusz lekcji,

💝 Walentynkową Playlistę, a na niej: Valentine’s Day Action Songs, króciutkie bajeczki z Walentynką w tle, książeczki Read Aloud, oraz proste pomysły na Valentine’s Day Crafts, które dzieci zrobią samodzielnie.

Jeśli wykorzystasz któryś z pomysłów, koniecznie mi o tym powiedz w komentarzu TUTAJ! Będzie mi bardzo miło 🙂 Siedzisz wygodnie? Inspirującej lektury.

Pomysły na walentynki angielski

Więcej kategorii tematycznych

Zajrzyj do Wielkiego Banku, w którym na chwilę obecną znajduje się ponad 30 kategorii z piosenkami, bajkami i innymi materiałami przydatnymi w nauczaniu dzieci języka angielskiego 🙂 click on the pic!

Na Angielskim Bajaniu znajdziesz też usypiające słuchowiska i polsko-angielskie nagrania ułatwiające dzieciom zasypianie – click

A może gra w odgadywanie zabawek (click!) albo pogody (cklick!)?

 

Jak się bawić?

1. Let’s start! Inly, minly…
Walentynkowa rymowanka w kole, utrwalanie dowolnych słówek 

Ta zabawa ma przynajmniej trzy dobroczynne funkcje, po pierwsze: powtórkową; po drugie: wprowadza treść rymowanki i nowe słowo heart; po trzecie: pozwala aktywizować kanał dotykowy i pobudza wyobraźnię.

Potrzebne materiały: 💝 nieprzezroczysty worek, 💝 karty obrazkowe lub realia, 💝 kilka wyciętych z papieru różnokolorowych serduszek.

  • przypominamy dowolne słówka, które chcemy utrwalać, po prostu nazywając obrazki na kartach lub prawdziwe przedmioty razem z dziećmi (możemy też urozmaicić zabawę śmiesznymi głosami),
  • chowamy karty lub realia do worka (w trakcie można znów powtórzyć ich nazwy),
  • podajemy sobie worek, powtarzając wyliczankę:

Inly, minly, dibbity, fig!

Delia, Dolia, Dominique!

Otcha, potcha, dominotcha,

Ella, Bella, Boo!

I love you!

  • ten, kto trzyma worek, gdy padną słowa I love you, wkłada rękę do środka i losuje kartę lub rzecz, nazywa ją i oddaje tobie,
  • kiedy dziecko wyciągnie serduszko, wtedy wszyscy jak najszybciej wstają i powtarzają razem (dotykanie odpowiednich części ciała, skarpetek i butów obowiązkowe): Eyes and ears, mouth and nose, head and shoulders, knees and toes! Smelly socks, funny shoes, you love me and I love you!

Zabawę można przerwać w dowolnym momencie.

2. Let’s move! Głosowa zabawa w zwierzątka
Say it like a mouse!

Potrzebne materiały: YouTube: rymowanka Inly, Minly.

W tej zabawie po prostu powtarzamy treść rymowanki na różne sposoby, jednocześnie poruszając się jak zwierzęta, o których mowa. Have fun 🙂

 

Walentynki angielski w przedszkolu
3. Let’s remember.
Flashcards Hide and Speak

Pora na krótki odpoczynek i rozwijanie zdolności koncentracji.

Potrzebne materiały: 💝 Karty obrazkowe / wyrazowe, 💝 wycięte z papieru serca w różnych kolorach.

  • umieszczamy obrazki (lub wyrazy) pod sercami w różnych kolorach,
  • dzieci odpowiadają na pytania: Where is… (the doll)? / What’s under the red (yellow) heart?
  • po kilku rundach dzieci mogą same zadawać pytania,
  • możecie też grać w drużynach – wówczas każda drużyna zbiera serduszka jako punkty 😉
4. Let’s move some more.
Valentine’s Day Action Song

To idealny moment na wykorzystanie jednej z Walentynkowych piosenek ruchowych z Bajaniowej playlisty! Proponuję If You Love Me And You Know It by Kiboomers. Jednak, jeśli wolisz poszukać innej piosenki, wystarczy pobuszować TUTAJ.

Potrzebne materiały: YouTube.

 

5. Let’s wind down.
Easy craft for kids.

Teraz wyżywamy się twórczo! Proponuję wykorzystać pierwszy pomysł przedstawiony na filmie Valentines kids can actually make! lub ten z odrysowywaniem rączek: Easy Valentine’s Card for kids. Oba pomysły znajdziesz tu:


Jeśli wykorzystasz zawarte w tym artykule informacje i materiały, będzie mi bardzo miło przeczytać komentarz od Ciebie. Korzystaj do woli z udostępnionych tu autorskich materiałów – pamiętaj tylko, by podać ich źródło (nazwę portalu oraz link prowadzący do strony). Z góry dziękuję Ci za docenienie mojej pracy 🙂

Warto zajrzeć, by w pełni korzystać z zasobów Angielskiego Bajania:

2 thoughts on “No-Prep Valentine’s Day Ideas”

Leave a Reply

Angielskie Bajanie