🕸️ Halloween: Big Poster Pack 🕸️

Jeśli szukasz materiałów do pobrania o tematyce Halloween, oraz pomysłów na ich wykorzystanie – to świetnie, że odwiedzasz Angielskie Bajanie 🙂 właśnie tutaj znajdziesz mnóstwo wsparcia, zarówno w postaci materiałów do druku, jak i opisów gier, zabaw, aktywności na angielski w przedszkolu i szkole podstawowej. Miłej i owocnej lektury!

Nauczyciele mogą wykorzystać zawarte tu materiały i pomysły jako gotowe elementy scenariusza zajęć języka angielskiego w przedszkolu lub klasach 1-3 szkoły podstawowej. Rodzice mogą skorzystać z nich w domu podczas zabawy z maluchami. Wszystko w oparciu o podejście holistyczne i multisensoryczne – aby nauka języka angielskiego była dla dziecka okazją do wszechstronnego rozwoju i świetnej zabawy.

Printable free download Halloween Poster Pack

Let’s start!

Wprowadzamy słówka.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zaprzyjaźnić się z Halloweenowym słownictwem, jest na to mnóstwo fajnych sposobów:

👻 Zabawy z kartami obrazkowymi, np.:

 • Funny voices – nazywamy kolejne obrazki, dla każdego używając innego głosu (Use your ghost/witch/werewolf voice, can you speak like this?); powtarzamy sekwencje śmiesznymi głosami kilka razy,
 • A magic disappearing act ,
 • Rhythm sequencing – układamy rytmy (sekwencje) z obrazków i powtarzamy je rytmicznie, wybijając rytm rękami, stopami, na bębenku, patyczkami – The sky is the limit :).

👻 Memory, domino, puzzle i inne materiały wizualne, które możecie znaleźć na świetnych blogach:

 • oleedu.pl – Agnieszka ma u siebie świetne obrazkowo – wyrazowe puzzle (dla dzieci, które już czytają) i to w dwóch wersjach językowych,
 • Londonopoly – u Kaji znajdziemy starannie przygotowaną grę karcianą, którą można wykorzystać w wersji Readers lub Pictures (drukując jedynie obrazki),
 • karolinalubas.pl – Karolina dzieli się z nami materiałami o pięknych grafikach: Flashcards, Memory, Bingo oraz Domino,
 • Made by Kate – u Kasi można znaleźć karty obrazkowe, Memory i plansze do gry What comes next? – a wszystkie obrazki cieszą oko,
 • englishfreak.pl – Ilona ma dla nas obrazkowo – wyrazowe domino, które idealnie sprawdzi się w grupach sześciolatków, które ćwiczą czytanie globalne, lub w klasach 1-3 szkoły podstawowej,
 • fullofideas.pl – u Marysi bogactwo materiałów i pomysłów – do wyboru, do koloru!
Halloween I Spy poster
Halloween poster colours
Halloween complete the poster

Zabawy z plakatami

Wprowadzić, a potem również utrwalić słówka, możemy także przy pomocy jednego z plakatów znajdujących się w mojej wielkiej paczce. Zobaczcie sami:

1. Basic poster presentation

Wykorzystując bazowy plakat I Spy… Halloween (str. 1 w moim Big Poster Pack) możemy zarówno wprowadzać, jak i utrwalać słownictwo:

 • Z tajemniczą miną wyciągamy wydrukowany plakat, lub rzucamy go na ścianę / tablicę przy pomocy projektora.
 • Wskazujemy kolejne elementy i razem z dziećmi powtarzamy ich nazwy (możemy wykorzystać wspomniane wyżej Funny voices, Rhythm sequence a nawet  Magic disappearing act – zakrywając kolejne elementy karteczkami / kółeczkami ze strony 9).
 • Gramy w I Spy…: dzieci mogą ścigać się, kto pierwszy zauważy, dotknie lub pacnie packą na muchy wymieniony element; możemy też wymieniać kolory (tradycyjnie: I spy with my little eye, something… pink!) – wówczas dzieci zgadują, o który element chodzi (Is it the castle?).
2. Halloween & colours.

Na stronie 2 w Big Poster Pack znajdziecie plakat z kolorowymi okręgami – pomoże utrwalić słownictwo Halloween i oczywiście kolory:

 • Pokazujemy plakat i prosimy dzieci, by mówiły ,co znajduje się w poszczególnych kółeczkach (What’s in the red circle?).
 • Możemy zaangażować dzieci w zadawanie pytań i ćwiczyć komunikację.
 • Możemy wyciąć białe kółeczka z plakatu na stronie 9 w Big Poster Pack, zakryć nimi elementy tak, by tylko kolorowe ramki były widoczne i sprawdzić, kto zapamiętał, gdzie znajdują się poszczególne obrazki (What is in the purple circle?); oczywiście w to samo możemy się bawić bez wycinania kółek – wystarczy odwrócić plakat (wtedy zadanie jest trudniejsze niż z wykorzystaniem kółek).
3. Complete the poster!

Na stronie 3 w Big Poster Pack znajdziecie plakat z pustymi białymi polami O.O ; a działa on następująco:

 • Pokazujemy plakat i prosimy dzieci, by mówiły, czego brakuje w pustych miejscach.
 • Wycinamy wypełnione ilustracjami kółka ze strony 2 Big Poster Pack, a zadaniem dzieci jest dopasować je do białych pól na plakacie ze strony 3.
 • Dzieci podpisują białe pola lub rysują w nich własne elementy związane z Halloween.

Więcej materiałów do utrwalania słownictwa i pisowni.

Strony 5-9 mojego Poster Pack-a wyglądają tak jak na załączonych obrazkach 🙂 możecie przy ich pomocy:

 • dopasowywać słówka do elementów plakatu,
 • zaznaczać właściwe wyrazy na liście,
 • powycinać białe kółeczka i używać ich do zakrywania fragmentów plakatu lub stworzenia własnych kart wyrazowych / obrazkowych.

A może podzielicie się jeszcze innymi pomysłami? Będzie mi niezmiernie miło!Tworząc materiały do druku korzystam z darmowych grafik dostępnych na portalach: https://pixabay.com oraz https://www.freepik.comKorzystam także z darmowych programów do tworzenia i obróbki grafik: inkscape | gimp | canva

Więcej o holistycznej i multisensorycznej nauce angielskiego dla dzieci znajdziesz na fejsbuku!

Polub Angielskie Bajanie na FBDołącz do grupy Angielskie Bajanie – metodyka nauczania dzieci języków obcych.

Szukasz angielskiej bajki lub piosenki z określonej kategorii? Świetnie! Znajdziesz ją w grupie Angielskie bajki i piosenki – bank tematyczny oraz na naszym kanale YouTube <3 

Subskrybuj Angielskie Bajanie na YouTube ♡ autorskie rymowanki, gry i piosenki do nauki angielskiego dla dzieci

6 thoughts on “Halloween: Big Poster Pack (printable) and… ideas of course.”

Leave a Reply

Angielskie Bajanie