Krótka acz niezwykła historia kart obrazkowych Wild Animals (from PicsArt)

W niniejszym wpisie (cóż za wyrafinowana kategoria – właściwie to raczej mikro-notka 🙃 ) dzielę się minikartami z dzikimi zwierzątkami: Wild Animals Flashcards.

Nic w tym nadzwyczajnego prócz faktu, że powstały w moim telefonie w aplikacji PicsArt, której zaczęłam używać namiętnie kiedy zostałam mamą po raz drugi. Znakomitą cześć pracy pisemnej (i jak widać – graficznej) – przeprowadziłam wówczas do smartfona 😉 . Nie będę się przyznawać, ile baaardzo poważnych tekstów napisałam na telefonie, bo może ktoś to przeczyta ;P … Niech wystarczy, że i ten tekst doniosły powstaje właśnie dzięki aplikacji WordPress na androida 😉 .

 

Karty obrazkowe do pobrania
 

Gry i zabawy z kartami obrazowymi w wersji mini

Niniejsze obrazki można wydrukować w formacie A4, zalaminować (chyba, że ich żywotność nie ma znaczenia…) i wyciąć. Następnie bawić się (samemu lub w większym gronie ;)) w:

  1. Memory.
  2. Bingo.
  3. Klepanie / dotykanie właściwych obrazków lub wyrazów.
  4. Rzucanie piłeczkami / kulkami papieru we właściwe obrazki lub wyrazy.
  5. Kierowanie mini laserów (uwaga na oczy) na właściwe obrazki lub wyrazy.
  6. Układanie sekwencji. obrazkowych / wyrazowych
  7. Układanie zdań z wylosowanym obrazkiem / wyrazem, np. nt cech wyglądu zwierzaka lub jego umiejętności (wówczas pozostałe osoby zgadują o kim mowa).
  8. I’ve got… Who’s got…? w wersji karcianej (np. zbieramy do trzech lub więcej takich samych obrazków i / lub wyrazów.
  9. Zamianę miejsc – obrazki lub wyrazy krążą po kręgu, na znak stop podawanie się zatrzymuje, a osoby z tymi samymi obrazkami i wyrazami zamieniają się miejscami (można urozmaicić przygotowując jedno miejsce do siedzenia mniej, niż jest uczestników).
  10. Gry z kostką – karty służą jako pola do gry.

→ Pobierz karty obrazkowe i wyrazowe | Download the flashcards and wordcards (click on the images) ←

A zatem do rzeczy… Może i Wam się przydadzą te owe karty obrazkowe jak również wyrazowe 🙂 Have fun <3

Wykorzystaj darmowe materiały do multisensorycznej nauki angielskiego

Wszystkie propozycje opisane na stronie Angielskie Bajanie oparte są na podejściu multisensorycznym – aby nauka języka angielskiego była dla dziecka okazją do wszechstronnego rozwoju i świetnej zabawy. Nauczyciele mogą wykorzystać je podczas zajęć języka angielskiego w przedszkolu. Rodzice mogą skorzystać z nich w domu podczas zabawy z maluchami. Jeśli uważasz, że informacje zawarte w tym artykule są wartościowe, podziel się nimi ze światem! Możesz korzystać z udostępnionych tu materiałów video oraz audio – pamiętaj tylko, by podać ich źródło (nazwę portalu Angielskie Bajanie oraz link prowadzący do strony). Z góry dziękuję Ci za docenienie mojej pracy!

3 thoughts on “Wild animals mini flashcards + 10 prostych pomysłów na gry i zabawy”

Leave a Reply

Angielskie Bajanie