Girls’ rights, women’s rights, HUMAN RIGHTS

Cudownie, że jesteś! Zapraszam cię do pobrania kart pracy i grafik, które możesz wykorzystać, by porozmawiać z dziećmi o rolach kobiet, o ważnych dla nich kobietach, o tym, że są różne, a jednocześnie równie ważne. Niezbędne światu!

Karty powstały w odpowiedzi na sytuację panującą w Polsce w październiku 2020 – przygotowałam je z nadzieją, że pomogą w sposób przyjazny dzieciom choć trochę odnieść się do toczących się wokół ogromnie dynamicznie dyskusji, otaczających je burz. Przygotowałam je jako matka małej dziewczynki i nastoletniego dorastającego chłopaka, młodego mężczyzny. Jako nauczycielka maluszków, które wyczuwają nastroje rodziców, napięcia dorosłych, z którymi się stykają. Uważam, że w każdym czasie, nie tylko trudnym, ale teraz szczególnie, powinniśmy pamiętać o rozmowach z dziećmi. Nie pomijać trudnych kwestii milczeniem, ale spróbować ubrać je w formę zrozumiałą dla dziecka.

Nasze dzieci zawsze rozumieją więcej niż nam się wydaje.

Jak pracować z kartami?

💙 Poproś Młodych Poliglotów, by wybrali jeden z szablonów i narysowali kobietę lub kobiety, która/e jest/są dla nich szczególnie ważna/e i opowiedzieli dlaczego.

💙 Zachęć dziewczynki, by wybrały szablon i narysowały siebie, gdy dorosną i opowiedziały o tym, jakie chcą być, co robić, kogo spotykać na swej drodze.

💙 Zachęć dzieci aby uzupełniły kartę z Super Kobietą i powiedziały, czy znają jedną, czy też więcej takich kobiet, i jakie one mają super moce.

💙 Zachęć swoje starsze dzieci lub starszych uczniów, aby na transparencie, trzymanym przez jedną z postaci, napisały jedną rzecz, którą chciałyby zmienić w życiu kobiet albo swoim własnym; albo – żeby napisali to, co chcą przekazać dorosłym.

💙 Poproś dzieci, aby popatrzyły na obrazki i opowiedziały, jakie różne role mają kobiety i dziewczynki wokół nich. Które z tych ról lub obowiązków im się podobają – a które powinny się zmienić?

A jakie ty masz pomysły na pracę z moimi kartami #girlpower? 🤗🍀

Pobierz karty

Have a good one!

E

Leave a Reply

Angielskie Bajanie