Summertime Action Games

Hello! Miło cię widzieć!
Kiedy dni robią się coraz cieplejsze, a nawet gorące, utrzymanie skupienia Młodych Poliglotów może stać się dużym wyzwaniem. Trzeba przyznać uczciwie: kto z nas będąc dzieckiem chciał siedzieć na zajęciach, gdy za oknem słońce wzywało do pląsów? … No właśnie!
W takich chwilach zastosować można różne rozwiązania i triki. Dziś przeczytasz o ruchowej zabawie wprowadzającej i utrwalającej czynności kojarzące się z zabawą w letnie dni.
Korzystając z Bajaniowych materiałów, utrwalisz nazwy czynności i dowolne struktury językowe.  Możesz skorzystać z nich zarówno na lekcjach online w szkole i przedszkolu, jak i na tradycyjnych, stacjonarnych zajęciach języka angielskiego. Przypadnie również do gustu rodzicom, którzy chcieliby wspierać swoje dzieci w językowym rozwoju, jednocześnie zapewniając im odpowiednią dawkę ruchu.

Jak grać?

  1. Włącz film na: komputerze, tv, telefonie lub tablecie.
  2. Gdy jeden z graczy woła: Stop!, zatrzymaj film.
  3. Gracze ćwiczą słownictwo przed wykonaniem czynności: powtarzają lub wołają nazwy czynności: Doggie paddle!
  4. Ponownie włącz film i powtarzajcie zabawę dopóki macie siłę grać 😉
  5. Wykorzystaj grę jako pretekst do ćwiczenia różnych struktur językowych: I can / can’t doggie paddle! I am doggie paddling! I doggie paddle in the summer!

Boom Chicka Boom – Summer Dance Song for Kids

Powyższa gra wprowadza i utrwala słownictwo z piosenki Boom Chicka Boom – Summer Dance Song for Kids, która jest idealna do letniego pląsania – jako brainbreak, gdy myślenie może być uciążliwe i trzeba przekierunkkować uwagę dzieci na coś innego. Nie wymaga od nas zbyt dużego wysiłku, więc można ją ilustrować gestem nawet przy wyższych temperaturach.

 


Action cards: Karty do gry (do druku lub nauki online)

Bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa korzystnie na naukę każdej kompetencji, a szczególnie na naukę języka obcego, jest utrwalanie go w jak najbardziej różnorodnych kontekstach. Dlatego, podczas kolejnej porcji utrwalania nazw czynności, dobrym pomysłem jest sięgnięcie po karty do gry (do samodzielnego wydruku).

Jak grać?

  1. Wydrukuj Bajaniowe karty i wytnij je; warto je wcześniej zalaminować, bądź wydrukować na grubym papierze – wtedy posłużą wam długo!
  2. Każdy gracz losuje kartę i rozpoznaje, jaka czynność się na niej znajduje (Bounce a ball!).
  3. Pozostali gracze wykonują czynność, ale tylko wtedy, gdy losujący wypowie zdanie we właściwej formie (np. czasie Present Continuous: You are bouncing a ball! / Can you bounce a ball?).
  4. Dodatkowym urozmaiceniem gry może być łączenie czynności przedstawionej na karcie z imionami wybranych dzieci: You must blow bubbles… Ania and Staś! (jeśli gracz, którego imię nie zostało wywołane wykona czynność, musi stać nieruchomo przez następną kolejkę).

More games and activities

Karty można wykorzystać w innych grach, chociażby:

Bawcie się dobrze z Bajaniowymi pomysłami na lekkie letnie nauczanie.

Have fun!

 

 


Angielskie Bajanie