Sensory Pizza Pocket – zabawy na Dzień Pizzy

Czy wprowadzasz słownictwo na angielskim z dziećmi pokazując im po prostu karty obrazkowe? To jest fajny sposób, ale… może być nieco monotonnie, prawda? JUŻ NIE! Dziś zdradzę Ci jak wykonać jedną z wersji Sensory Pocket, czyli Bajaniową sensoryczną kieszonkę – pomoc dydaktyczną, którą wymyśliłam dawno temu szukając urozmaicenia i praktycznego zastosowania torebek sensorycznych na języku angielskim dla dzieci. Sprawdź nagranie video z tutorialem, jak wykonać taką kieszonkę, oraz – jak ją wykorzystać na zajęciach! Pokażę Ci jak to zrobić na przykładzie tematu Means of transport (środki transportu).

Pizza angielski w przedszkolu

Co się przyda:

Przeczytaj instrukcję poniżej, a jeszcze lepiej – obejrzyj video 😉

  1. Wydrukuj pustą pizzę. Możesz wyciąć ją (by później nakleić na wybrane tło, np. z ozdobnego papieru) lub pozostawić bez wycinania.
  2. Wytnij otwory w pizzy. Ja polecam cyrkiel do wycianania kółek (można znaleźć online lub w sklepie Action – to nie jest reklama! Mój kupiłam właśnie tam, w dobrej cenie, i służy mi już kilka dobrych lat).
  3. Zalaminuj pizzę i wytnij otwory raz jeszcze (w ten sposób zapobiegasz rozwarstwieniu się krawędzi).
  4. Przyklej pizzę do ozdobnego papieru z wyciętym otworem (jeśli wycięłaś ją w kroku 1) – u mnie jest to zielony, lekko chropowaty blok techniczny.
  5. Przyklej torebkę strunową (wypełnioną grochem) z tyłu (do rewersu pizzy) dobrą taśmą klejącą (znów polecam Action, trzyma genialnie!).
  6. Naklej na torebkę strunową zalaminowaną kartkę A4 lub tekturę, by stworzyć ‘kieszonkę’.
  7. Gratulacje! Twoja sensoryczna kieszonka w kształcie pizzy jest gotowa 🙂

Have fun 🙂

Ewa

Angielskie Bajanie