Zabawa ruchowa na Dzień Mamy – bez przygotowania

Hello!
Szukasz zabawy ruchowej na język angielski, którą można szybko, łatwo i wartościowo wpleść w Dzień Mamy lub Dzień Ojca? To wspaniale, znajdziesz ją tutaj!

Korzystając z Bajaniowego filmiku, rapu i/lub kart do gry, utrwalisz nazwy czynności i dowolne struktury językowe.  Możesz skorzystać z nich zarówno na lekcjach online w szkole i przedszkolu, jak i na tradycyjnych, stacjonarnych zajęciach języka angielskiego. Przypadnie również do gustu rodzicom, którzy chcieliby wspierać swoje dzieci w językowym rozwoju, jednocześnie zapewniając im odpowiednią dawkę ruchu.

Jak grać?

  1. Włącz film na: komputerze, tv, telefonie lub tablecie.
  2. Gdy jeden z graczy woła: Stop!, zatrzymaj film.
  3. Gracze ćwiczą słownictwo przed wykonaniem czynności: powtarzają słowa mamy lub taty: Mummy says: jump! Daddy says: dance!
  4. Ponownie włącz film i powtarzajcie zabawę dopóki macie siłę grać 😉
  5. *Możesz wykorzystać grę jako pretekst do ćwiczenia różnych struktur językowych: Mummy says: run! Can you run? Say: Yes, I can! / I am running fast… and now I am running slowly!

Mummy Says… Rap

Do gry idealnie pasuje Bajaniowy rap, który możesz wykorzystać do wprowadzenia słownictwa i utrwalania go, a także do wspólnej zabawy, w której mogą wziąć udział zarówno rodzice, jak i dzieci! Chcesz posłuchać? Oto fragment:

 


Karty do gry (do druku)

Bardzo ważnym czynniikiem, który wpływa korzystnie na naukę każdej kompetencji, a szczególnie na naukę języka obcego, jest utrwalanie go w jak najbardziej różnorodnych kontekstach. Dlatego, podczas kolejnej porcji utrwalania nazw czynności, dobrym pomysłem jest sięgnięcie po karty do gry (do samodzielnego wydruku).

Jak grać?

  1. Wydrukuj karty dostępne w Bajaniowym Sklepie, i wytnij je; warto je wcześniej zalaminować, bądź wydrukować na grubym papierze – wtedy posłużą wam długo!
  2. Każdy gracz losuje kartę i mówi, jaka czynność się na niej znajduje (Daddy says: tiptoe!).
  3. Pozostali gracze wykonują czynność, ale tylko wtedy, gdy zdanie jest poprzedzone słowami Mummy/Daddy says… (na zasadzie gry Simon says…).
  4. W zestawie znajduje się: 10 kart z czynnościami poprzedzonymi słowami Mummy/Daddy says w formie obrazkowej i wyrazowej, 10 kart z czynnościami (obrazek i podpis), 4 karty z pustymi polami do samodzielnego uzupełnienia – można wydrukować ich więcej niż 4, a także zalaminować je i wielokrotnie na nich pisać.

Have fun!

 

 


Angielskie Bajanie