girl on booksRodzice często wątpią w sens nauczania dzieci języka obcego od najmłodszych lat. Brakuje nam wiedzy i czasu, aby się zaangażować i poczuć, że mamy wystarczające kompetencje. Czy warto zapisać bardzo małe dziecko na kurs językowy? Czy czegoś się nauczy? Czy nie będzie zbyt często opuszczać zajęć z powodu chorób? Może spróbować uczyć dziecko w domu? Jednak w tym wypadku – skąd wziąć odpowiednie materiały i jak sprawdzić ich wartość edukacyjną, jeśli sami nie znamy języka?
Dzieci mają naturalną potrzebę poznawania świata i nabywania nowych umiejętności. Warunkiem ich chęci i zaangażowania się jest atrakcyjna i ciekawa dla nich forma nauki. Czy nauka języka obcego nie będzie zbyt nudnym i żmudnym zajęciem? Po co nauczać języka obcego dziecko, które jeszcze nie komunikuje się w swoim ojczystym języku? Czy warto zostawiać bardzo małe dziecko samo na zajęciach językowych? Czy nie będzie tęsknić? Czy zabierać dziecku tak wcześnie beztroskę i wdrażać w system edukacyjny? Jak zachęcić malucha do języka w łagodny i efektywny sposób?
Jeśli Ciebie również nurtują podobne pytania, bardzo cieszymy się, że odkrywasz portal Angielskie Bajanie. Właśnie na takie pytania staramy się odpowiedzieć, oddając w Twoje ręce bazę artykułów, pomysłów, a także gotowych materiałów do nauki języka angielskiego dla dzieci.

Leave a Reply

Angielskie Bajanie