St. Patrick’s Day

Szukasz materiałów i inspiracji na Dzień Św. Patryka? Świetnie! Poniżej znajdziesz karty obrazkowo-wyrazowe do pobrania i wydruku Printable Flashcards & Wordcards, a także kilka pomysłów na zabawę i naukę z nimi. Możesz wykorzystać je do wprowadzania i utrwalania słownictwa związanego z tym najbardziej zielonym świętem roku.

Dzień św. Patryka - karty obrazkowo-wyrazowe

1. How to play? Vocabulary Introduction

Zaprojektowałam i przygotowałam karty St Patrick’s Day Flashcards tak, by korzystać z jednego zestawu na kilka sposobów! Oto niektóre sposoby na zapoznanie się ze słownictwem, zanim zaczniemy je utrwalać:

  • Flashcard Rap – rytmicznie powtarzamy słówka na różne sposoby, np.: a rainbow, rainbow, ra-, ra-, ra-, -ra, rainbow! Chcesz zobaczyć filmik z przykładami, jak to robić? Napisz o tym w komentarzu, albo w grupie Maluch na Językach Multisensorycznie – jeśli będzie więcej chętnych, przygotuję specjalne nagranie.
  • Memory Test – prezentujemy kolejne karty i nazywamy je razem, powtarzając sekwencję więcej niż raz. Gdy po raz drugi lub trzeci pokazujemy karty od początku, zatrzymujemy się i czekamy, aż dzieci przypomną sobie następną kartę w kolejności.

2. How to play? Vocabulary Practice

Nadszedł czas na utrwalanie! Z Bajaniowymi kartami St Patrick’s Day Flashcards  możesz wykorzystać w tym celu następujące sposoby:

  • Keyhole Activity – połowa kart z zestawu przedstawia zdjęcia, na których ukryły się ilustracje zjawisk i przedmiotów związanych z Dniem Św. Patryka. Nasz cel to dobranie kart w pary: ilustracja i odpowiadające jej zdjęcie.
  • Spelling Practice – pod zdjęciami znajdują się wyrazy z lukami, które należy uzupełnić, ćwicząc przy tym literowanie wyrazów. Propozycja gry: rozdajemy graczom wszystkie karty (zarówno te z całymi wyrazami, jak i te z lukami). Gracz posiadający kartę z pełnym wyrazem, literuje go, a osoba posiadająca fotograficzny odpowiednik tej karty zgłasza się (może wykonać umówiony ruch, np. podskoczyć, albo zamienić się na miejsca z graczem posiadającym kartę z danej pary).

Multisensory Variation

Bajaniowy wpis bez sensorycznych propozycji byłby niepełny, zatem proponuję jeden z moich ulubionych sposobów na aktywność aktywizującą zmysł wzroku, dotyku i węchu! Wystarczy przygotować zapachową ciastolinę (w siedmiu kolorach tęczy lub jednym – zielonym!). Zapachowa ciastolina powstanie ze zwykłej, gdy dodamy do niej kilka kropel zapachowego olejku do ciast. Zadanie językowe polega na tym, że:

  1. Zaklejamy całkowicie obrazek lub wyraz na karcie.
  2. Wymieniamy się kartami i staramy się zgadnąć, co kryje się pod ciastoliną.
  3. Sprawdzamy, usuwając ciastolinę kawełeczek po kawałeczku.

Co jeszcze możesz zrobić?

Wszystko! Karty z zestawu możesz wykorzystać również do:

Angielskie Bajanie