A printable Christmas game – gra do druku

Cudownie, że jesteś! Czeka tu na Ciebie gra planszowa w dwóch (!) wersjach, w sam raz na utrwalanie słownictwa świątecznego (Christmas vocabulary).

Kliknij, pobierz, wydrukuj – i do dzieła! Wykorzystaj grę do nauki słówek, utrwalania słownictwa w tematyce Christmas oraz aktywności dostosowanych do dzieci (zadań leksykalnych, gramatycznych, czy też całkowicie ruchowych).

Poniżej znajdziesz: ❄️ obrazkową planszę do gry, ❄️ planszę do gry Actions, ❄️ karty z ikonami, ❄️ karty z czynnościami.

By pobrać materiały, kliknij na obrazki i zapisz je na swoim urządzeniu.


printable christmas board game

Christmas

printables

Jak się bawić?

Przybory: kostka do gry, plansza, *karty z ikonami i zadaniami (Action cards).

Przebieg gry:

  1. Gracze kolejno rzucają kostką i przesuwają swoje pionki o odpowiednią liczbę pól.
  2. Gdy pionek wyląduje na polu z obrazkiem, gracz nazywa go lub układa zdanie / pytanie z odpowiednim wyrazem lub wyrażeniem.
  3. Gdy pionek wyląduje na polu z zadaniem, gracz lub cała grupa wykonuje je.
  4. *wersja z kartami (ikonami) – po wylądowaniu na polu z prezentem gracz pobiera kartę z tą samą ikoną (prezentu) lub kartę ze znakiem zapytania (na odwrocie kart można wydrukować zadania dostępne na Action cards lub zapisać własne pytania, polecenia, zadania).
  5. **Przed rozpoczęciem gry możesz rozłożyć w różnych miejscach przygotowane wcześniej koperty z ikonami prezentów w kolorach odpowiadających tym na planszy; wewnątrz kopert możesz umieścić karty obrazkowe lub polecenia; po dotarciu na pole z prezentem, zadaniem gracza jest odnaleźć właściwą kopertę (z prezentem w tym samym kolorze), wyjąć jej zawartość i nazwać znajdujący się w niej obrazek lub wykonać polecenie.

Have fun!

 

Życzę Wam pysznej, klimatycznej nauki i zabawy.

Baw się dobrze, ucz z przyjemnością!

 

Ewa

Angielskie Bajanie