Peter Pan / Piotruś Pan – kukiełki

Ahoj! Dziś czeka Cię nie lada gratka. Z okazji premiery ostatniej bajeczki multisensorycznej w TRECIEJ EDYCJI projektu edukacyjnego  “Klasyka Baśni Multisensorycznie”, czekają na Ciebie kukiełki  i tła z baśni. Dzięki nim opowiesz całą bajeczkę, pomożesz dzieciom utrwalić przydatne zwroty, i zamienisz swoich Małych Poliglotów w aktorów, aktorki, piratów, piratki, wróżki, syreny, i morskie stworzenia. Poza tym możecie też odkryć skarb ukryty na pirackiej wyspie skarbów! A wszystko poprzez aktywizację wszystkich zmysłów.

Sprawdź jedną z kukiełkowych zabaw, które znajdziesz w Bajaniowych scenariuszach, przygotowaną przez Angelę z bloga Anglistycznie!

 Kukiełki pobierzesz na dole strony.

Floating puppets

  • Przygotuj duże pudełko wypełnione wodą, gąbki pocięte na mniejsze kawałki, patyczki do szaszłyków oraz kukiełki przyczepione za pomocą taśmy do patyczków i wbite w gąbkę.
  • Aby poćwiczyć strukturę There is / There are, zadbaj o to, aby niektóre kukiełki się powtórzyły. 
  • Proś dzieci o umieszczanie w wodzie odpowiednich postaci, np. pokazuj im karty wyrazowe; osoba, która przeczyta odpowiednio wyraz może włożyć postać do wody.
  • Kiedy wszystkie kukiełki będą już w wodzie, zachęcaj dzieci do powtarzania całych zdań, np. There is a fish / There are three sharks.

Fajny pomysł, prawda? Po więcej takich angażujących aktywności zajrzyj do scenariuszy: klik!

Chcę te kukiełki!

… baw się dobrze, ucz z przyjemnością! Hugs, Ewa

Angielskie Bajanie