Hide and seek: multisensoryczna nauka języka angielskiego dla dzieci 1-6

Ta zabawa rozwija pamięć, oraz stymuluje rozwój małej motoryki. Maluch osłuchuje się z nazwami kolorów oraz takimi słówkami, jakie w danym momencie chcemy utrwalać. Multisensoryczna nauka języka daje dzieciom wiele radości i pomaga lepiej pamiętać słownictwo.

Potrzebne materiały:

trzy kubeczki w różnych kolorach (ważne, by kolor każdego kubka był jednolity – żadnych wzorków…),

małe przedmioty, np. obrazki, figurki, pluszowe zwierzątka, paluszkowe kukiełki, artykuły spożywcze (chociażby krakersy w różnych rozpoznawalnych dla dziecka kształtach) – to, co zmieści się w kubeczku – tyle sztuk, ile mamy kubków.

Sprawdż inne zabawy dla Maluchów i Starszaków

TUTAJ

Jak się bawić?

Pokaż maluchowi dwa małe przedmioty i nazwij je, np. A frog. A bear. Następnie, umieść na nich kubeczki i powiedz, jakie mają one kolory: Pink. GreenZapytaj malucha, gdzie schował się jeden z małych przedmiotów: Where is the frog? Jeśli twój szkrab jeszcze nie wie, na czym polega zabawa, podnieś właściwy kubek i pokaż mu, co się pod nim znajduje: Here is the frog! The frog, under the pink (cup)!

Pamiętaj, aby na każdą próbę odnalezienia właściwego przedmiotu reagować entuzjastycznie (niekoniecznie bić brawo, wołać Och! Ach!, kiedy maluch wskaże inny kubek, niż ten, o który pytasz, ale – pokazać, że cieszą Cię jego starania). Warto stale podpowiadać, np. jakiego kubek jest koloru: This is pink!, ewentualnie, co się pod nim znajduje: What’s under the green (cup)? Oh! The bear!

Wariacje

Kiedy maluch będzie już mistrzem wskazywania właściwego kubka :), możesz w dowolny sposób urozmaicać zabawę (i podnosić poprzeczkę!):

zanim zapytasz, gdzie znajduje się dany przedmiot, zamień kubki miejscami; możesz dodać tej czynności nieco atrakcyjności, wypowiadając “Magiczne” słowa, np. Abracadabra, abracadee! One, two, three! (jeśli będziesz powtarzać je dość często, zapadną one w pamięć małego szkraba i pewnego dnia zapewne usłyszysz, jak sam ich używa podczas zabaw a nawet w bardziej niespodziewanych okolicznościach),

dodawaj kolejne przedmioty i kubki w nowych kolorach.

Inspiracje – kliknij i sprawdź inne pomysły na multisensoryczne zabawy z maluchami!

Masz więcej ciekawych pomysłów na wykorzystanie niezwykłych pomocy dydaktycznych do nauki angielskiego dla dzieci w wieku 1-2 lata? Podziel się 🙂

6 thoughts on “Hide and seek. Angielski dla dzieci: 1-6 lat. Zabawy multisensoryczne”

    1. Dzięki za komentarz 🙂 kwestia wymowy jest zawsze delikatna. Rodzicom (a i nauczycielom niekiedy), którzy niekoniecznie mogą pochwalić się idealną wymową, polecam stwarzać dzieciom jak najwięcej okazji do słuchania piosenek, bajek i historyjek. To w zupełności zapewnia na tym etapie wzór poprawnej wymowy, natomiast trzeba słuchać jak najczęściej 🙂

Leave a Reply

Angielskie Bajanie