Halloween w nauce angielskiego dla dzieci

Halloween to nieodłączna część tradycji krajów anglojęzycznych. A dla dzieci? To niezapomniane spotkanie z kulturą krajów, w których używany jest język angielski. 

Przybliżanie dzieciom kultury krajów, w których mówi się po angielsku gra istotną rolę w procesie uczenia się języka obcego. Maluchy zdobywają w ten sposób wiedzę w atrakcyjnym, inspirującym kontekście związanym z prawdziwymi tradycjami. Dzięki zajęciom okolicznościowym, dzieci lepiej zapamiętują wprowadzany materiał – doświadczenia i towarzyszące im emocje zapadają małym poliglotom mocno w pamięć, dzięki czemu łatwiej im przywołać słownictwo i struktury utrwalane podczas takich zajęć. Ponadto, na zajęciach o tematyce Halloween, dzieci rozwijają także swoją wrażliwość międzykulturową, obserwując, jak różnorodnie ludzie w innych krajach celebrują swoje tradycje.

Fun Halloween ideas

Halloween ideas – pomysły na multisensoryczne zabawy dla dzieci

Halloween to idealna okazja, by dzieci sensorycznie, wszystkimi zmysłami, doświadczyły języka i związanych z nim tradycji! Dzięki odpowiednio przygotowanym zajęciom z tematu Halloween, dzieci mogą w bezpiecznym otoczeniu poznać związane z nim zwyczaje, a my – utrwalać duży zakres materiału i stymulować ciekawość młodych odkrywców 🙂

Oto przykłady moich pomysłów na multisensoryczne zabawy Halloween i darmowe materiały do pobrania. A może masz więcej ciekawych pomysłów? Podziel się w komentarzu!

2 thoughts on “Halloween ideas – zabawy dla dzieci”

Leave a Reply

Angielskie Bajanie