Hello 🙂 wiecie, że już niebawem 20.07.) obchodzimy dzień upamiętniający lądowanie człowieka na księżycu 🌜🌝🌛 ? Poniżej znajdziesz kosmiczne pomysły, które możesz wykorzystać obchodząc Moon Day albo utrwalając temat Kosmos / Space podczas spotkania z językiem angielskim (albo innym językiem obcym) z dziećmi w wieku 2-9 lat.

1. Karty obrazkowe: zabawa z laserem.

To jeden z moich ulubionych sposobów utrwalania słownictwa, który idealnie pasuje do kosmicznych tematów. Wystarczy zaopatrzyć się w karty obrazkowe (pobierz je klikając w obrazek poniżej) oraz mały laser (pointer laserowy). Z jego pomocą można wskazywać poszczególne karty obrazkowe i/lub wyrazowe. Dzieci mocno angażują się i koncentrują, by jak najszybciej dostrzec, gdzie pojawi się czerwona kropeczka.

W starszych grupach wiekowych możesz pozwolić dzieciom na samodzielne wskazywanie (należy jednak zadbać o bezpieczeństwo, i uprzedzić dzieci, by nie kierowały laserów na siebie, szczególnie w oczy).

2. Piosenki.

Najsłynniejsza i “najulubieńsza”, a także – jakby nie patrzeć – najbardziej właściwa w księżycowym temacie przednia to Zoom, Zoom, Zoom, We’re Going to the Moon!

Polecam jednak przejrzeć Bajaniową Playlistę w kategorii Space Songs! Znajdziecie na niej sporo innych perełek, do śpiewania, wytańczenia i wyuczenia ambitniejszego słownictwa! W chwili, gdy powstaje ten artykuł, znajduje się na niej dwanaście piosenek.

3. Kształty i figury geometryczne.

Wykorzystanie ścinków z kolorowych papierów, albo moich Shapes Minicards* to świetna okazja do utrwalenia nazw figur i kształtów. Można z nich układać wszelkie obrazki przedstawiające elementy kosmosu!

*można wydrukować je na kolorowym papierze lub pozostawić kolorowanie jako dodatkową aktywność mindfulness 🙂

4. Multisensorycznie.

Dodatkowa aktywność pobudzająca zmysł dotyku to wyszukiwanie figur i kształtów w ryżu lub grochu. Dzieci odszukują konkretne kształty lub mówią, co odnalazły bez podglądania.

Dodatkowo, jeśli masz więcej czasu i cenisz tę naturalną sposobność do rozwijania rozumienia języka poleceń, gorąco zachęcam do zabawy z masą solną, czyli DIY Playdough. U mnie polegało ono na wycinaniu kształtów i tworzeniu kompozycji kosmicznych, ale trójwymiarowe pracę byłyby z pewnością hitem. A może by tak pokusić się o stworzenie trójwymiarowego modelu układu słonecznego?

5. Arts and crafts.

Księżycowy i kosmiczny temat to niezwykle pole do popisu dla tych, którzy lubią prace plastyczne! Poniżej przedstawiam roboty / kosmitów, stworzone przez moich Młodych Poliglotów podczas naszych kosmicznych zajęć.

Przydadzą wam się:

  • Tekturowe rolki i/lub papierowe kubeczki.
  • Folia aluminiową.
  • Oczka samoprzylepne.
  • Druciki kreatywne.
  • Nakrętki od butelek.
  • Rzepy samoprzylepne (opcjonalnie – do przyklejenia nakrętek jako oczu).

Mam nadzieję, że powyższe pomysły przydadzą wam się podczas odkrywania kosmosu z Młodymi Poliglotami 🌜🌝🌛⭐🚀👩‍🚀👨‍🚀🛸✨

Have fun!

Ewa



 

Webinar dla rodziców i nauczycieli, którzy chcą zyskać: wiedzę, praktyczne umiejętności, konkretne materiały pomocne w nauczaniu angielskiego najmłodszych maluszków (18-24 miesiące).

Zapisz się, by poznać:

  • 👶 10 złotych zasad w pracy z maluszkami.
  • 👶 Przepis na przygotowanie efektywnych zajęć.
  • 👶 Przepis na udaną naukę języków w domu.
  • 👶 Autorskie piosenki, przyśpiewki, rymowanki, których nie znajdziesz w sieci.
  • 👶 Autorską bajkę z ilustracjami do druku (której nie znajdziesz w sieci), oraz wskazówki, jak z nią pracować.
  • 👶 Pakiet zabaw i aktywności na start oraz na jesienne spotkania z językiem.
  • 👶 Szczyptę multisensorycznych pomysłów (nie mogłabym się bez nich obejść!).

Angielskie Bajanie