fbpx

High 5! Pięć rzeczy, o których nie wiecie

High5 przybij piątkę

5 rzeczy, których o mnie nie wiesz

Cześć, mam na imię Ewa i cieszę się bardzo, że wpadasz do mnie.

Przed Tobą !SPECJALNA! 10 EDYCJA blogerskiej akcji High5 – przybij piątkę z blogującymi anglistkami! 

Cieszę się z niej tym bardziej, że zmotywowała mnie do stworzenia strony „O mnie” i wyjścia z blogowej szafy… Czego chyba nigdy nie zrobiłabym bez takiej zachęty. Dzięki High5!

Przed nami wyjątkowa okazja, ponieważ postanowiłyśmy opowiedzieć o rzeczach, o których nikt jeszcze nie czytał na naszych blogach. Dla naszych czytelników – to szansa, by zobaczyć nas z zupełnie nowej perspektywy. Jestem niesamowicie ciekawa, co powiecie o moich ‚sekretach’  – i czego dowiem się o naszych ulubionych autorkach anglistycznej blogosfery… Let’s dive in!

 

High5 przybij piątkę

1. Początek

Pierwszą pracę jako lektorka języka angielskiego w szkole językowej rozpoczęłam mając lat… 19! Wyposażona byłam w kompetencje językowe, dobrą intuicję i stały głód nowych wyzwań (to się nie zmienia). Od tamtej pory, mimo, że pracuję w bardzo różnych dziedzinach na gruncie zawodowym, nauczanie towarzyszy mi niezmiennie i daje szanse wszechstronnego rozwoju.

2. Śpiew, taniec, muzyka i teatr

To moje najwcześniejsze pasje, które towarzyszą mi też w pracy. Jako dziecko miałam specjalną miejscówkę – podest u szczytu schodów prowadzących do pewnego budynku w pobliżu mojego domu. Tam rozgrywały się wielkie koncerty i spektakle, a także moje adaptacje cudownego Przeminęło z wiatrem (jestem romantyczną feministką i wielką fanką Vivien Leigh). W szkole średniej i nieco później, przez dobrych pięć lat, należałam do grupy teatralnej, której ważną częścią była praca z improwizacją w ruchu oraz elementami tańca. Na filologii angielskiej jeden z przedmiotów zaliczyłam wystawiając autorską adaptację pewnej anglojęzycznej sztuki. Mam też na swoim koncie rok studiów na Akademii Muzycznej (Choreografia i techniki tańca), oraz przynależność do dwóch tanecznych formacji pokazowych w dużych szkołach tańca w Łodzi.

W teatrze i tańcu uwielbiam to, że łączą w sobie wolność ekspresji i konieczność bardzo zdyscyplinowanej pracy (przydatnej właściwie w każdej dziedzinie życia). Z nich wyniosłam ogromny szacunek do ciężkiej pracy tancerza i aktora, oraz świadomość, że nie nadaję się do odgrywania roli „kwiatka przy kożuchu”, nawet, jeśli dzięki temu można zarabiać na życie tańcząc lub grając. Ciężko przychodzi mi rezygnacja z własnych przekonań 😉

3. Grafika komputerowa 

To studia podyplomowe, które ukończyłam trzy lata temu. Obok miłości do sztuk performatywnych, to moja druga pasja. Mimo, że jestem w większości samoukiem (roczna podyplomówka to baaardzo mało w tej dziedzinie), uwielbiam rysować (rysować każdy może, o gustach się nie dyskutuje 😉 ), przygotowywać grafiki i tworzyć oprawy graficzne do tekstów. Angielskie Bajanie jest tego dowodem – kiedy zacznę, rodzina musi mnie końmi odciągać od komputera 🙂 to mój sposób na odpoczynek od codzienności.

A oto kilka przykładów moich graficznych eksperymentów, stworzonych w programach: Adobe Illustrator, Inkscape i Adobe Photoshop.

Dzień Babci i Dziadka karty obrazkowe
space-rocket
Ninja - Adobe Illustrator
Halloween shape witch craft
Photoshop
Halloween spider craft

4. Daj głos

Od wielu lat pracuję też jako lektorka nagrań dźwiękowych. Na swoim koncie mam różne formy: od komunikatów na telefonach dużych firm ;P, czytania list dialogowych do instrukcji BHP, afirmacji, przez reklamy internetowe, audiobooki, nagrania do nauki angielskiego, bajeczki, wierszyki, piosenki. To kolejny aspekt mojego anglistycznego wykształcenia, który mnie nieustannie zachwyca – mogę wykorzystywać swoje pasje w pracy.

5. Kiedyś miałam takie włosy 😀 i jestem strasznym łakomczuchem!

 

Ewa Wodzicka-Dondziłło

Leć dalej!

Ode mnie to już wszystko! Będzie mi przemiło przeczytać pod postem komentarz od Ciebie 🙂 a tymczasem, zajrzyj na pozostałe blogi! Ja już zabieram się do lektury!

Bardzo wartościowe materiały! Trzeba podać je dalej 🙂
error

15 thoughts on “High 5! Pięć rzeczy, o których nie wiecie”

    1. Marysiu, może i tak 🙂 ale to było pod wpływem chwili – nie mogłam się powstrzymać 🙂

error

Bardzo wartościowe materiały! Chcę być na bieżąco :)